Kauza: Dluh restaurace v Jupiter clubu

09.06.2018

Miroslav Mareš a jeho výmysly tentokrát dopadly na hlavu ředitele Jupiter clubu Milana Dufka a provozovatele restaurace Dušana Tomšíka. Mareš vyinvestigoval, že Tomšík dluží Jupiteru peníze a vymyslel skandál, že je Milan Dufek po něm nevymáhá, protože je Tomšík členem ODS, stejně jako Necid, který vymáhání dluhu Dufkovi zakázal. Zároveň Mareš nadiktoval městské radě, aby Dufka vyhodila. Pomineme směšnost toho, že městské radě nastoluje agendu bezvýznamný bývalý člen ODS z Jihlavy a podíváme se...

...jak je to ve skutečnosti?

Dušan Tomšík provozuje restauraci už několik let a letos dluží Jupiter clubu platby za energie. Jde o poměrně standardní spor mezi pronajímatelem a nájemníkem, ale protože částka už je dost vysoká, informoval Milan Dufek raději své nadřízené, tedy městskou radu. Zároveň je informoval o tom, jakým způsobem probíhají jednání s Dušanem Tomšíkem o uhrazení dluhu. Protože v městské radě nejsou zrovna všichni úplně féroví (dva z nich zradili své kamarády, aby se do rady dostali a kdo zradil jednou, zradí vždycky), samozřejmě svého milánka Mareše s chutí informovali a věděli dobře, jak se do soustíčka zakousne a kdo z toho opět vyjde poplivaný.

A ještě něco: Dušan Tomšík nebyl na kandidátce To pravé Meziříčí, jak si Mareš vymyslel. Stačilo, aby se podíval sem, a věděl by to. 

Ptáme se tedy:

Jak mohl Necid zakázat Dufkovi jednat o dluhu, který vznikl koncem roku 2017 a začátkem roku 2018, když Necid na radnici nesedí od září 2017?