Kauza Safety First

03.07.2018

Malý text plný malých svinstev z dílny bloggera Mareše. Tentokrát vymyslel, že evropský projekt Safety First je nějakou odměnou pro Necida.

Takže popořádku:

První Marešova lež je tvrzení, že s tím měl Radovan Necid vůbec něco společného.

Ve skutečnosti akci pořádal odbor správních věcí radnice. Akce proběhla v říjnu, kdy už Radovan Necid dávno nebyl starostou.

Druhá Marešova lež je tvrzení, že Michaela Dvorská měla kšeft, protože účastníci cvičili na Areálu zdraví, který provozuje.

Ve skutečnosti kšeft neměla, protože tam žádní účastníci této akce necvičili. A ještě něco: kdykoliv radnice posílala na areál nebo na lezeckou stěnu nějaké účastníky svých veřejně prospěšných akcí, Míša Dvorská nic neúčtovala. Vždycky tam děti byly zadarmo. Jenže tohle asi Mareš nechce slyšet, že?

Třetí Marešova lež je tvrzení, že akci měl podporovat Miloš Kolář na svém blogísku NovinyVM.

Skutečnost: Jestli si to pořadatel fakt myslel a přál, je to jen další důkaz toho, že v této akci Radovan Necid nijak nefiguroval. Mareš vám totiž tímto lživým tvrzením chce nabulíkovat, že Necid stojí o podporu bloggera Koláře, který už několik let vede proti Necidovi kampaň.

Čtvrtou Marešovou lží je tvrzení, že ubytování v hotelu Pod Zámkem byl obří kšeft pro onen hotel.

Ve skutečnosti v hotelu bydlelo 24 mladých lidí, účastníků akce. Stálo to i se snídaní 600 korun na jednoho denně. Ale to už jsme v Chlívku psali.

A konečně pátou Marešovou lží je tvrzení, že součástí akce měl být Den zdraví na Náměstí, který se nekonal.

Ve skutečnosti je Den zdraví tradiční akce, která nemá s tímto projektem Safety First nic společného. Samozřejmě se loni konala. Jestli pořadatelé chtěli ty dvě akce spojit a pak to z nějakého důvodu neudělali, je to jejich věc, a to zejména v případě, že to nebylo součástí podmínek získání evropské dotace.

Jak se tedy stalo, že Mareš tvrdí, že radnice chtěla podporu Kolářova blogísku, chtěla aby účastníci cvičili na areálu a chtěla akci spojit s Dnem zdraví, a přitom ani jedna z těchto věcí není pravda? Opravdu je Mareš až takový blázen, aby si to všechno jednoduše vycucal z prstu?

My si to nemyslíme (aniž bychom se tohoto člověka chtěli zastávat). Je to podle nás jednoduše tak, že nějaký náš politický protivník dal Marešovi nějaký archivní papír z dob tvorby této akce, kdy tam tyhle nápady byly a postupně (jak se tak akce dotvářejí), byly nahrazeny jiným programem. A Mareš, protože si nikdy nic neověřuje, zejména když může vytvářet své pomlouvačné konstrukce, to jednoduše vypálil ven. No, budiž jim všem přáno.

Marešův text je zkrátka od začátku do konce vylhaný.

Jeho cílem není informovat veřejnost o tom, co se stalo, ale co nejvíce poplivat To pravé Meziříčí.

Zvykejte si, bude toho do října ještě spousta, protože naši protivníci jsou bohatí lidé a mohou takovou špínu platit.