Kauza: Stotisícová faktura

09.06.2018

Bloger Mareš z Jihlavy někde získal fakturu za ubytování z hotelu Pod Zámkem. Faktura zní na zhruba 104 tisíc. Vymyslel obrovský skandál, že radnice nakupuje předražené služby a že za to může Necid.

Jak je to ve skutečnosti?

Šlo o mezinárodní projekt ERASMUS+, v rámci kterého do Velkého Meziříčí na týden přijelo 24 studentů a mladých lidí z osmi zemí na vzdělávací pobyt. Byli ubytování skutečně v hotelu Pod Zámkem. To znamená, že v hotelu bydlelo 24 lidí celý týden, což vychází asi na 600 Kč denně na jednoho. To jsou tedy předražené služby! Třešničkou na dortu už je jen fakt, že to celé hradila evropská dotace - město to nestálo ani korunu. A abychom nezapomněli - Necid s tímto projektem neměl vůbec nic společného, ani studenty nepřivítal, protože při jejich příjezdu už starostou nebyl.

Marešovo skandální a trestuhodné chování mělo ještě dohru - ačkoliv mu radnice ihned poskytla veškeré dokumenty, včetně podrobného rozpisu ubytování, grantové smlouvy na evropskou dotaci i všechny usnesení rady, nezveřejnil z toho nic. Ani čárku. On tohle nikdy nedělá. Ale vy si aspoň můžete udělat představu o tom, jak tenhle podivný člověk pracuje a jak moc jsou jeho články pravdivé.

Ptáme se tedy: Je 600 Kč za ubytování jednoho člověka za noc a snídani v hotelu opravdu skandální předražení služeb?


Pokud chcete vědět víc a přečíst si všechny dokumenty, které radnice Marešovi dala, najdete je zde.