Kauza: Velkomeziříčsko

09.06.2018

Nikdo už nespočítá, kolikrát pomlouvači napsali, že Necid dosadil do Velkomeziříčska svého"stranického zástupce" P. Martakidise, aby tam hlídal jeho osobní propagandu.

Jak je to ve skutečnosti?

1. Transformace Velkomeziříčska, tedy změna z týdeníku na měsíčník pro všechny obyvatele města, byla obsažena v programu celé koalice. Jediný, kdo s tím nesouhlasil, byl Jiří Kaše (tehdy ČSSD, dnes Bazénové fórum, či jak se ta kandidátka jmenuje). Čtrnáct zastupitelů tedy chtělo změnu. Poté, co ale bývalá šéfredaktorka a neúspěšná kandidátka na starostku ve svém volebním časopise Medřičské listy vydala sérii pomlouvačných článků, část koaličních partnerů to znejistilo a od transformace dali ruce pryč.

Ptáme se tedy: Jak moc je vůči Necidovi a TPM spravedlivé, když jsou terčem několik let trvající kampaně za něco, co proběhlo správně a nese výsledky?

2. Na obsazení místa redaktora Velkomeziříčska bylo vypsáno řádné výběrové řízení. V komisi zasedal tehdejší místostarosta Josef Komínek (ČSSD), zastupitel Karel Lancman (KSČM), majitel internetové agentury X-art Aleš Janoušek, ředitel Jupiter clubu Milan Dufek a starosta Radovan Necid. Toto výběrové řízení se sestávalo z pohovoru a praktických zkoušek. P. Martakidis je s přehledem vyhrál.

Ptáme se tedy: Jak Necid dokázal obelstít pětičlennou výběrovou komisi, ve které měl P. Martakidis jediného příznivce, a to Necida samotného?

2. V době konání tohoto výběrového řízení nebyl P. Martakidis členem ODS.

Ptáme se tedy: Jak dlouhá doba musí uplynout od vystoupení člověka z ODS, aby byl"čistý" a mohl se ucházet o práci v Jupiter clubu?

3. Na základě nařízení některých členů ČSSD se ale nemohl P. Martakidis stát redaktorem a ani zaměstnancem Jupiter clubu. Dodnes má pouze smlouvu na dodávku grafických prací, správu webu a občasnou redakční výpomoc.

Ptáme se tedy: Jakým právem jste zakázali uzavřít s vítězem výběrového řízení zaměstnaneckou smlouvu?

4. Šéfredaktorkou Velkomeziříčska je Martina Strnadová. Na obsah dohlíží redakční rada, ve které zasedá předseda sportovní komise, bývalá gymnaziální profesorka češtiny, student scénáristiky, vedoucí turistického informačního centra a ředitel Jupiter clubu.

Ptáme se tedy: Jakým kouzlem může grafik a příležitostný redaktor obelstít šest lidí, aby do Velkomeziříčska propašoval nějakou propagandu?Pokud chcete vědět víc o tom, jak bývalá šéfredaktorka přivedla Velkomeziříčsko na buben, jak si politici v minulosti udělali z Velkomeziříčska hračku a jak proběhlo výběrové řízení, čtěte zde: