Medřičské listy lžou o LIDLu

27.02.2019

Reakce na mylné informace v článku " Komentář: Zastupitelstvo, územní plán a "zelená střecha " na Lidlu" Antonína Dvořáka a v článku "Jednání o pozemcích ve Svitu neberou konce" od redakce Medřičských listů.

V textu článku bylo uvedeno: "...a prohlásil, ať Lidl staví na svém původním místě. K němu se začali přidávat i další zastupitelé." Tato informace je lživá a zavádějící.

Nikdo z klubu zastupitelů To pravé Meziříčí ani Petr Velička osobně (v článku údajný mluvčí ODS), v současné době nepřipouští možnost postavit v areálu bývalého Svitu prodejnu Lidl.

V textu článku od redakce Medřičských listů je mylná informace, že "Město pod vedením tehdejšího starosty Necida zpětný odkup pozemků ve Svitu od Lidlu prošvihlo před pár lety..." Také tato informace je naprosto lživá a zavádějící. Město nebylo nikdy majitelem pozemků v bývalém Svitu a za dob před starostou Radovanem Necidem nevyužilo možnosti se o tyto pozemky ucházet ve veřejné dražbě v roce 2007. Naopak město za starostování Radovana Necida získalo více než polovinu předmětných pozemků a vedlo intenzivní jednání s majitelem pozemků o jejich koupi či směně.

Doufáme, že od autorů, těchto článků bude v příštím čísle Medřičských listů zveřejněna omluva za mylné informování veřejnosti, které poškozuje město, konkrétní osoby i klub To pravé Meziříčí jako celek.

Klub zastupitelů To pravé Meziříčí:
Radovan Necid, Petr Juda, Libor Beneš, Petr Velička, Ivo Šulc